22.5 C
Tetove
E shtunë, Shtator 2, 2017

Maqedoni

Ja si u montua “Kumanova”

Xhezair Shaqiri, Komandant Hoxha, rrëfen se si u montua rastin i Kumanovës. Këtë shkrim të botuar më 13/02/2016 në INA, i rikthejmë si rikujtim për...

Zgjedhjet lokale, përgatiten koalicione

LSDM-ja negocion për koalicion eventual me partitë politike shqiptare për zgjedhjet e ardhshme lokale. Lideri i LSDM-së dhe njëkohësisht kryeministër i Maqedonisë, Zoran Zaev...

Rajoni

Kronika

Tragjike në SHBA/ Nëna vret 2 vajzat binjake e më pas...

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Chicago të SHBA-ve ku një nënë ka vrarë vajzat e saj binjake e më pas...

Si u arrestua ish-bashkëshorti, vrasësi i gjyqtares Hafizi

Sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda, autori i vrasjes së Fildes Hafizai, Fadil Kasemi nuk është dorëzuar sikurse pretendohej deri më tani, por është...
Ad box 1

Bota

EKIPI / Kush janë ndihmësit që e bëjnë Merkelin pothuaj të...

Objektivi tani është që të shtrëngojë dhëmbët dhe të vazhdojë të buzëqeshë deri në 24 shtator. Pas kësaj date, do të jenë votat e...

“The Independent”: Lufta e Tretë Botërore po vjen

Ndonëse nuk ka patur një konflikt madhor mes fuqive të mëdha që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore, ekzistojnë tre fronte të cilët...

Më të lexuara

Opinione

Kultura

Jetë & Stil

Dhjetë shtëpitë më interesante në botë (FOTO)

Në disa momente të jetës, njerëzit kanë nevojë të qëndrojnë vetë. Madje të jenë në ndonjë qoshe të izoluar, ku asgjë nuk ua thyen heshtjen,...

AVOKATJA SHQIPTARE TEPËR NË FORMË, FOTO “PËRVËLUESE” ME TRUPIN E LAGUR

Irena Kita me profesion avokate është bërë e njohur për publikun gjatë pjesëmarrjes në spektaklin “Dance With Me”, në “Klan”. Kita si gjithmonë tepër aktive...

Shëndeti

Kuriozitete