Ballina Teknologji Ja sa programe ka fshirë Google nga Play Store

Ja sa programe ka fshirë Google nga Play Store

Shtimi i masave mbrojtëse të Google në telefonat Android ka bërë që më shumë se 700 mijë aplikacione të fshihen nga Google Play, njoftoi kompania.

Kjo shifër është 70 % më e lartë sesa shifra e programeve të fshira vitin e kaluar.

Ndërkohë që 99 % e programeve me përmbajtje abuzive u refuzuan që para se njerëzit të arrinin ti shkarkonin ato.

Kështu besohet se Google ka rritur tej mase sigurinë në të gjithë telefonat Android./sn/

Artikulli paraprakGjuha tatare i shtohet Gjuhëve Globale online
Artikulli tjetërGabime që prindërit bëjnë me të porsalindurit dhe si t’i shmangin ato