Ballina Teknologji Ky iPhone X kushton 159 dollarë (VIDEO)

Ky iPhone X kushton 159 dollarë (VIDEO)

Kompania kineze Oukitel ka prezantuar celularin U18, i cili ka ngjashmëri të mëdha me celularin më të ri të Apple.

Madje, celulari i tyre po quhet kloni i iPhone X. Pjesa e prapme e tij nuk duket si celulari i Apple, edhe pse ka dy kamera të vendosura në mënyrë vertikale.

Celulari ka gjithashtu edhe aftësinë e kontrollit me gjeste dhe hapjes së celularit me fytyrë.

Ai ka një bateri të madhe 4,000mAh, një ekran 5.8 inç me rezolucion 720P, 4GB RAM dhe hapësirë prej 64GB.

Artikulli paraprakU martua me një njeri me ngjyrë, shqiptarët shajnë dhe kërcënojnë bashkatdhetaren
Artikulli tjetërANALIZA: Ç’ndodhi në tregje? Ja tërmetet e fundit të ekonomisë globale