Ballina Shëndeti Pas këtij lajmi do hani vetëm bizele

Pas këtij lajmi do hani vetëm bizele

Bizelet kanë një fuqi të madhe kurative për shëndetin e organizmit tonë, prandaj është i rëndësishëm konsumimi i tyre.

Përdorimi i rregullt i bizeleve në dietën e përditshme parandalon dhe lehtëson një numër të madh sëmundjesh.

Bizelet përmbajnë antioksidantë dhe ushqyes, të cilët veprojnë si anti-inflamator,vitamina E, C, dhe omega-3 acide yndyrore. Bizelet janë ilaç i fuqishëm në betejën kundër kancerit dhe ndihmon në forcimin e sistemit imunitar.

Një filxhan bizele përmban rreth 100 kalori, dhe në të njëjtën kohë është e pasur me vitamina, minerale, proteina dhe fibra. Këto perime përmbajnë acid folik dhe vitaminë B6, të cilat janë ideale në luftën kundër osteoporozën./sn/

Artikulli paraprakE pazakontë, zogu lind me 4 këmbë (VIDEO)
Artikulli tjetërPortreti i Trumpit me monedha