Ballina Aktualitet Kultura REKORDI/ ‘Eurovizion 2018’ do dominohet nga shqiptarët

REKORDI/ ‘Eurovizion 2018’ do dominohet nga shqiptarët

‘Eurovizion 2018’, që këtë vit mbahet në Portugali sivjet ka një rekord të ri. Aty do të këndojnë tre këngtarë shqiptarë dhe do të përfaqësojnë tre shtete të ndryshme.

Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë, Eleni Foureira, këngëtarja me origjinë nga Fieri do të përfaqësojë Qipron dhe fituesi i Sanremos, Ermal Meta në bashkëpunim me Fabrizio Moro do të përfaqësojnë Italinë në Eurovizion.

Ky është një rekord historik për shqiptarët dhe Eurovizionin I cili tregon më shumë për fuqinë e emigracionit shqiptar.

@tn.lajmelokale
@tetovanews