Ballina Argëtim Showbiz Rita Ora “ndez” Prishtinën e veshur kuq e zi, kërcen valle shqiptare...

Rita Ora “ndez” Prishtinën e veshur kuq e zi, kërcen valle shqiptare (VIDEO)

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka nisur koncertin e saj të shumëpritur në sheshin “Nënë Tereza” të Prishtinës ku u prezantua në skenë nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Përveçse i gëzoi të gjithë me ardhjen e saj për rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Rita i lumturoi më shumë kur u shfaq në skenë me e veshur me ngjyrat kuq e zi dhe interpretoi këngën shqiptare të mirënjohur “Shota”.

Artikulli paraprakDioGuardi alarmon për gjendjen e shqiptarëve në Maqedoni
Artikulli tjetërPse nuk duhet ta shtrëngoni dorën e fëmijës kur ecni, çfarë dëmi sjell ky zakon i keq i prindërve?