Ballina Shëndeti Ushqimet kundër rënies së flokëve

Ushqimet kundër rënies së flokëve

Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lëndëve ushqyese.

Ekspertët rekomandojnë që të konsumojmë ushqime të pasura me flavonoide që forcojnë folikulat e flokëve, ushqime të pasura me hekur për të shtuar numrin e qelizave të kuqe të gjakut dhe ushqimet e pasura me proteina që ndihmojnë në rritjen e flokëve.

Këto janë ushqimet që luftojnë rënien e flokëve: Veza Fiqtë Farat e lirit Farat e kungullit Frutat e pyllit Perimet e gjelbra./syri/

Artikulli paraprakPërfshihet në një mashtrim tatimor, Shakira paguan gjobën prej 18 milionë paund
Artikulli tjetërKy është Adnani nga Kosova i cili i piu 90 çaja në emision live (VIDEO)