Ballina Aktualitet Lajme Vajza shqiptare: Babai më braktisi, s’ma dhuroi veshkën, rrezikoj vdekjen! (VIDEO)

Vajza shqiptare: Babai më braktisi, s’ma dhuroi veshkën, rrezikoj vdekjen! (VIDEO)

Ajo është Zinepe Iseini nga Gostivari i Maqedonisë, një vajzë e zakonshme, e braktisur nga prindërit dhe e rritur nga gjyshja. Në moshën 13 vjet ajo u sëmur shumë rënd nga veshkët.

Që 14 vite pothuaj çdo ditë shkon në spital për dializë, pasi që të dy veshkat i ka të shkatërruara, shkruan gazetametro.net

Kur ka pasur 16 vjet ka takuar për herë të parë prindërit, por ky nuk ishte takim siç ajo e kishte menduar.

Zinepi ishte takuar me prindërit për t’i bërë analizat për transplantimin e veshkës, dhe kur gjithçka ishte gati babi e braktisi përsëri por këtë herë në sallën e operacionit.

Kjo ishte hera e parë dhe e fundit që e pa babain.

Për ta kuptuar më mirë shikoni videon e plotë më poshtë./gazetametro.net

@tn.lajmelokale
@tetovanews