Ballina Top Lajm Valentina, heroina 17 vjeçare nga Tirana që luftoi në Kosovë. Si jeton...

Valentina, heroina 17 vjeçare nga Tirana që luftoi në Kosovë. Si jeton ajo sot? (VIDEO)

Valentina, vajza 17 vjeçare nga Tirana shkoi për të luftuar në Drenicë si ushtare e UÇK-së. Ajo tregon për vështirësitë e luftës dhe momentet kur u plagos nga serbët.

Jeta e Valentina Halitit ngjan vërtetë si një film, pa e menduar se jeta do ta befasonte e do t’i sjellte të papritura.

Në një rrëfim për portalin Drenica Press, Valentina Haliti rrëfen jetën e saj. Një vajzë tiranase që nuk e kishte menduar asnjëherë luftën, por ja që një ditë e pa veten në Drenicë si luftetare për çlirimin e Kosovës.

Por si jeton ajo sot, sa është ndihmuar nga shteti, me se merret çfarë jete ka askujt nuk i ka interesuar, edhe pse kontributi i saj është i shenjtë.

Shikoni videon duke hapur lidhjen poshtë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews