Ballina Argëtim Jetë & Stil Zonja e Parë e Finlandës sjell në jetë fëmijën në spital publik

Zonja e Parë e Finlandës sjell në jetë fëmijën në spital publik

Zonja e parë e Finlandës, Jenni Haukio ka sjell në jetë një djalë duke bërë kështu presidentin finlandez Sauli Niinisto, edhe njëherë prind.

Ndonëse gëzon një post të lartë shtetëror, gruaja e presidentit të Finlandës ka lindur në spitalin publik të Helsinkit dhe kjo po mirëpritet shumë nga opinioni.

Zyra e presidentit tha se zonja e parë Jenni Haukio dhe foshnja e porsalindur ishin me shëndet të mirë, duke shtuar se Niinisto ishte i pranishëm gjatë procesit të lindjes së gruas së tij.

Çifti u martua në vitin 2009./sn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews