Ballina Aktualitet Lajme Gjuriq: Do të vazhdojmë të luftojmë që ta ruajmë Kosovën

Gjuriq: Do të vazhdojmë të luftojmë që ta ruajmë Kosovën

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Serbia do të vazhdojë të luftojë që ta ruajë Kosovën.

Pas kësaj ai ka thënë atë se Serbia është e interesuar për të ruajtur paqen dhe stabilitetin me çfarëdo çmimi ‘kur secili provon të provokojë dhe që nxit kaos’”, shkruan Tanjug.

“Edukimi më i mirë i Serbisë është reagimi më i mirë ndaj terrorit”, ka thënë ai.

Gjuriq aksionin e së hënës kur u arrestua në Kosovë e ka quajtur përdhunim barbarë “të terroristëve të maskuar të Kosovës, duke iu referuare kështu Policisë së Kosovës.

“Prishtina donte që shkaktonte frikë dhe panik në mesin e serbëve, derisa më shoqëroi mua”./pe/

Artikulli paraprak21 vjeçarja me tumor në fytyrë, jep mësime inspiruese për make up (VIDEO)
Artikulli tjetërKatër arsye përse vazhdoni të ngriheni në mes të natës, çfarë duhet të bëni një orë para gjumit