Ballina Shëndeti I thoni lamtumirë problemeve me dhëmbët me këtë recetë magjike

I thoni lamtumirë problemeve me dhëmbët me këtë recetë magjike

A e dini se një lugë gjelle e vajit të kokosit do të përmirësojë shëndetin tuaj oral dhe do të luftojë kariesin? Vaji i kokosit është një agjent i fuqishëm antifungal, antibakterial dhe antimikrobik që mund të trajtojë kariesin dhe ndërtimin e gurezave në dhëmbë më mirë se çdo pastë dhëmbësh.

Është gjithashtu efektiv kundër “Candida albicans”, kërpudhave të gjetura në ushqime të përpunuara dhe sheqer që shpesh është përgjegjës për problemet e dhëmbëve.

Candida albicans gjithashtu mund të dëmtojë sistemin tuaj të tretjes dhe duhet të eliminohet nga trupi juaj menjehere. Ja se si ta përgatisni një ilaç natyral me bazë vaji kokosi që do te përmirësoje higjienën tuaj orale.

Përbërësit

7 lugë të vajit të kokosit

7 lugë sode buke

30 pika të vajit tuaj të preferuar esencial

1 ½ lugë çaji të Stevia

Përzieni përbërësit në një tas të vogël, pastaj hidheni përzierjen në një enë qelqi dhe përdoreni atë për të larë dhëmbët në vend të një pastë dhëmbësh.. Përdorimi i rregullt i përzierjes do të pastrojë zgavrën tuaj te gojës dhe do të mbroje dhëmbët tuaj./sn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews