Ballina Argëtim Jetë & Stil Ja pse keni puçrra në fytyrë

Ja pse keni puçrra në fytyrë

Nëse keni puçrra në fytyrë, atëherë ju keni mungesë të vitaminës B7 (biotin).

Trupat tanë ruajnë shumë vitamina të tretshme në yndyrë (A,E,K,D) por vitaminat e grupit B duhet të restaurohen vazhdimisht, transmeton lajmi.net

Çka duhet të bëni?

Me përjashtim të shtesave ushqimore që mund të blini në barnatore, ju mund të rrisni sasinë e marrjes së biotinës thjesht duke ndryshuar dietën tuaj.

Hani kërpudha, patate, djathë, vezë të ziera, spinaq dhe lulelakër./sn/