Ballina Aktualitet Rajoni Mediat kosovare tallen me zyrtarin serb: Serbia thotë se “ROSU” nuk e...

Mediat kosovare tallen me zyrtarin serb: Serbia thotë se “ROSU” nuk e arrestoi Gjuriqin por Osmanin e Stupcave…

Media kosovare kane nisur te bejne humor me arrestimin e zyrtarit serb Marko Gjuriq dite me pare.

Duke shfrytezuar ngjashmerine fizike te Gjuriq me njerin prej aktoreve kosovare te humorit, teksa kane publikuar dhe foton kane bere dhe nje stisje lajmi.

“Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka dalë me një konferencë të jashtëzakonshme për media, ku ka dhënë një super lajm gjithashtu të jashtëzakonshëm.

Bëhet fjalë për raportimet e ditët së sotit që krejt kanë thonë, madje edhe presidenti e Kadri Veseli se Policia e Kosovës saktësisht Njësia Speciale ROSU.

Të cilët kishe e kanë arrestu Marko Gjuriq, kryetarin imagjinar të Serbisë për Kosovë e Metohi.

Por ai eshte Osmani i Stupcave…”, bejne humor mediat nga Kosova.

@tn.lajmelokale
@tetovanews