Ballina Aktualitet Lajme Nimic: Pres takim të mirë

Nimic: Pres takim të mirë

Ndërmjetësi në kontestin për çështjen e emrit me Greqinë, Metju Nimic, mëngjesin e sotëm ka deklaruar se pret takim të mirë me dy ministrat në Vjenë.

Nimic nuk deshi të komenton se cilat nga tre dokumentet do të jetë në tryezë para fillimit të bisedimeve.

Dimitrov dhe Kocijas para fillimit të takimit me ndërmjetësin e OKB-së, si dhe herën e kaluar, bisedimet i filluan me takim jo formal.

Ata më parë njoftuan se dëshirojnë që të gjendet kompromis dhe më në fund të zgjidhet çështja e emrit./shenja/

@tn.lajmelokale
@tetovanews