Ballina Shëndeti Një filxhan kafe ju bën më të shëndetshëm dhe tërheqës!

Një filxhan kafe ju bën më të shëndetshëm dhe tërheqës!

Ju që dëshironi të keni një fizik tërheqës e fantastik, shkenca dëshmon edhe njëherë se konsumimi i kafesë është ideale për zgjidhjen e këtij problemi.

Sipas një hulumtimi të fundit në Illinois, theksohet se një filxhan kafe në ditë përveç benefiteve shëndetësore që sjell, ajo ndihmon në humbjen e peshës po ashtu, njofton Klan Kosova.

Shkencëtarët zbuluan se pirja e nxehtë mund të ketë efekt më të shpejtë pasi ata analizuan efektet e saj mbi 47 njerëz.

Kafeja ka efekt të tillë që mund t’i bëjë njerëzit më pak të uritur, duke përdorur të njëjtin sistem në trup për të humbur peshë.

Artikulli paraprakKështu mund të kontrolloni se kush ua ka marrë të dhënat në Facebook
Artikulli tjetërSa do të kushtojë bitcoin pas një dekade?