Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot parashikohet të jetë me diell dhe me vranësira të moderuara. Temperaturat minimale do të shkojnë nga -2 deri në 5 gradë celsius, ndërsa ato maksimumal prej 10 deri në 17 gradë celsius.

Të enjten dhe të premten moti pritet të jetë kryesisht me diell.

Të enjten në mëngjes, temperatura në shumë vende do të bjerë në zero. Nga e shtuna pasdite deri të dielën parashikohet të ketë reshje lokale dhe do të fryjë një erë e fortë, e cila të shtunën do të jetë nga jugu dhe të dielën nga perëndimi.

@tn.lajmelokale
@tetovanews