Ballina Aktualitet Lajme PROTESTË NË SHKUP NË PËRKRAHJE TË RUSISË, KUNDËR DËBIMIT TË DIPLOMATIT RUS...

PROTESTË NË SHKUP NË PËRKRAHJE TË RUSISË, KUNDËR DËBIMIT TË DIPLOMATIT RUS (VIDEO)

Një grup qytetarësh protestuan në sheshin e Shkupit kundër dëbimit të diplomatit rus. Protestuesit mbanin flamuj maqedonas dhe rus si dhe thirrje kundër Qeverisë aktuale dhe për vëllazërinë sllavo-ruse, informon INA.

Protestuesit pas protestës së shkurtër, ku kanë dënuar veprimin e MPJ dhe kanë vazhduar me një marsh solidarizues në përkrahje të Rusisë. Ata kanë thërritur edhe thirrje anti-amerikane. (INA)

Artikulli paraprakSKANDAL: Hoxha “shërues” në Tiranë që ngacmon seksualisht gratë (VIDEO)
Artikulli tjetërDëshmitari i vdekjes së tetovarit në aeroplan: Intervenimi i ndihmës së shpejtë nuk ishte sa duhet profesional