Ballina Aktualitet Sociale Varfëri e skajshme në një familje 11 anëtarëshe në Gllogovicë, nuk kanë...

Varfëri e skajshme në një familje 11 anëtarëshe në Gllogovicë, nuk kanë me çka të ushqehen (Video)

Derisa temperaturat minus po mbretërojnë në vend, familja Bekteshi nuk kanë me çka të ngrohen dhe as çka të hanë.

Ismajl Bekteshi kryefamiljari i 11 anëtarëve, prej tyre 9-të fëmijë është duke u përballur me varfëri të skajshme derisa nga pamundësia e kujdesit po i ngordhin edhe delet të cilat i kishte si shpresë të vetme për të mbijetuar.

Vendi ku Ismajli po jeton me familjen e tij është në Gllogovicë, komuna e Prishtinës, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa për ta ndihmuar ky është numri i tij 044 345 818 dhe per informata shtesë mund të kontaktoni në 044 307 106 të cilët ua tregojnë vendndodhjen e saktë të zotit të shtëpisë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews