Ballina Top Lajm VIDEO/ Momenti i frikshëm: Geopardi futet në makinë, tmerrohen turistët

VIDEO/ Momenti i frikshëm: Geopardi futet në makinë, tmerrohen turistët

Ky është momenti i frikshëm kur një geopard futet në pjesën e pasme të një makine ku qëndronin disa turistë.

Britton Hayes nga Seattle, Uashington së bashku me një grup turistësh po ecte me makinë në Parkun Kombëtar të Serengetit kur një geopardi iu shfaq në pjesën e pasme të xhipit.

Në video shihet geopardi që eksploron pjesën e pasme të makinës ndërsa Britton qëndron i qetë dhe nuk lëviz.

Kafsha u largua nga makina pa lënduar asnjë njeri.

“Ishte një nga momentet më të frikshme të jetës sime,”-tha Hayes. (TemA)

@tn.lajmelokale
@tetovanews