Ballina Aktualitet Opinione Adili: Trekëndëshi mafioz Tiranë-Shkup-Prishtinë

Adili: Trekëndëshi mafioz Tiranë-Shkup-Prishtinë

Gafurr Adili

“Shpresa vdes e fundit!”,
thote populli;
Shqiptareve po iu vritet shpresa;
Shqiptaret ne Republiken e Shqiperise thone: “Nuk behet ky vend!”;
Shqiptaret ne Republiken e Kosoves po e presin liberalizimin e vizave qe tia mbathin kah sytekembet;
Kosoves Lindore (Presheva, Medvegja dhe Bujanoci) eshte boshatisur po si trojet shqiptare nen Mal te Zi;

Edhe trojet shqiptare nen IRJM (ILIRIDA) po boshatisen per çdo dite.
E gjithe kjo tragjedi shqiptareve iu ka ardhe si pasoje e politikes mafioze te trekendeshit: TiraneShkup-Prishtine;

Kjo mafie politike per çdo dite shqiptareve ua vret shpresen;
Nese ne bijte e bijat e ketij populli do te vazhdojme te sillemi keshtu, te rrijme indiferente perballe
ketij rreziku qe po i kanoset ketij populli, duhet te jemi shume te bindur se, shqiptareve do t’iu vdes
edhe ajo qe vdes e fundit, shpresa;

Prandej, si kurre ndonjehere tjeter, perpara te gjithe bijeve e bijave te ketij populli, shtrohet detyra
qe te organizohemi dhe ta parandalojme kete mortaje te keqe qe po iu kanoset shqiptareve, si komb
dhe si qenie….
O sot, o kurre!

Artikulli paraprakBexheti me probleme shëndetësore, kërkon mirëkuptim nga banorët e Sarajit
Artikulli tjetërJa mënyra më e mirë që të përmirësoni memorien tuaj