Ballina Bota Autobusi i shkollës përplaset nga treni, 13 fëmijë të vdekur

Autobusi i shkollës përplaset nga treni, 13 fëmijë të vdekur

Trembëdhjetë fëmijë kanë vdekur pasi autobusi i tyre u përplas me një tren në Indinë veriore të Uttar Pradesh, tha policia vendase.Kjo është ngjarja e dytë e rëndë që ndodh në pak javë në Indi, ku një autobus ra në greminë dhe humbën jetën 24 fëmijë.

Aksidentet rrugore janë të zakonshme në Indi, shpesh për shkak të makinave që nuk janë në gjendje të mira apo për shkak të infrastrukturës së keqe.Akoma nuk dihet se sa fëmijë ishin duke udhëtuar në makinë./sn/

Artikulli paraprakÇfarë do të thotë kur syri juaj fillon e dridhet
Artikulli tjetërPse një fëmijë sjell vërdallë tërë familjen për të ngrënë një pjatë gjellë?