Ballina Bota Dalin pamjet e para/ Rrëzohet avioni pranë aeroportit, ka shumë viktima (VIDEO)

Dalin pamjet e para/ Rrëzohet avioni pranë aeroportit, ka shumë viktima (VIDEO)

Dalin pamjet e para pas rrezimit te nje avion ushtarak ne Algjeri, nderkohe qe ka ende konfuzitet lidhur me numrin e personave ne bord dhe me viktimat, qe thuhet se jane te shumta.

Mediat e huaja raportojne se avioni u rrezua ne Algjeri, prane aeroportit në Boufarik, që ndodhej rreth 30 kilometra në jugperëndim të kryeqytetit Algjer.