Ballina Argëtim Showbiz Dua Lipa feston: 2 milionë albume të shitura

Dua Lipa feston: 2 milionë albume të shitura

Dua Lipa ka arritur shifrën 2 milionë përsa i përket albumeve të shitura në të gjithë botën.

Këngëtarja shqiptare, e cila po korr sukses të jashtëzakonshëm në muzikë, e ka bërë të ditur këtë arritje me anë të një postimi në Instagram.

Dua Lipa shkroi në rrjetin social: “2 milionë albume në të gjithë botën. I dua që të gjithë fansat dhe ekipin tim”.

Kënga e fundit e Dua Lipës, “One Kiss” në vetëm 3 javë ka arritur 39 milionë klikime në Youtube. Ky fakt tregon qartë se sa e pëlqyer është ajo në të gjithë botën./TCH/

Artikulli paraprakDietë vetëm dy herë në javë, për rezultate të mahnitshme dhe trup si kurrë më parë!
Artikulli tjetërHANEDA: MAQEDONIA DHE JAPONIA KANË MUNDËSI TË RRISIN BASHKËPUNIMIN