Ballina Aktualitet Kosovë Emërohet ministri i ri i Brendshëm, kryeministri publikon emrin në facebook/ Ja...

Emërohet ministri i ri i Brendshëm, kryeministri publikon emrin në facebook/ Ja kush është

Në Kosovë është emëruar ministri i ri i Brendshëm. Ramush Haradinaj ka emëruar Bejtush Gashin në krye të ministrisë.

Emërimi i tij vjen pas pas lirimit nga detyra të ish-ministri Flamur Sefaj për shkak të deportimit të gjashtë “gylenistëve” nga Kosova.

Lajmi është bërë i ditur në rrjetin social Facebook, të kryeministrit Haradinaj.

Statusi i plotë:

“Nominova sot Bejtush Gashin, ministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Bejtush Gashi ka qenë zëvendësministër në MFSK dhe është doktor shkence, si dhe ligjerues në fushën e sigurisë. Ai i sjell qeverisjës së vendit një cilësi të re dhe një përvojë të madhe në këtë fushë të rëndësisë së veçantë për vendin. Ministrit të ri i dëshirova suksese në detyrën e tij dhe i premtova mbështetjen time të plotë, në shërbim të zbatimit të rendit e ligjit dhe të sigurisë publike në Kosovë”.

Bejtush Gashi ka qenë zëvendësministër në MFSK dhe është doktor shkence, si dhe ligjerues në fushën e sigurisë.

Artikulli paraprakAxha Nazmi nga Tetova një marangoz i rrallë (VIDEO)
Artikulli tjetërIzraeli për herë të parë në histori emëron “të dërguar special në botën arabe”