Ballina Aktualitet Lajme “Emri”, paralajmërohet takim i ri Dimitrov-Kocias

“Emri”, paralajmërohet takim i ri Dimitrov-Kocias

Ndërmjetësuesi i OKB-s për çështjen e emrit, Metju Nimic, do i ftoj në një takim të ri shefin e diplomacis greke, Nikos Kocias, dhe atë të Maqedonisë, Nikolla Dimitorv. Ministri i Jashtëm tha për Alsat-M se takimi do të realizohet nga fundi i muajt ndërkohë në mediat greke shkruajnë se takimi do të realizohet më 25 prill.

Takimi do të shërbej për të tejkaluar dallimet që kanë dalur në pah në takimin e fundit të realizuar në Ohër./am/

Artikulli paraprakDhëmbë të zbardhur – konsumoni këto fruta
Artikulli tjetërTHAÇI I “PËRGJIGJET” HARADINAJT: “RAKIA NUK E BËN BURRË TË KEQ APO TË MIRË ASKËND”