Ballina Aktualitet Shqipëri Fatos Lubonja thirrje shqiptarëve: Ta rrëzojmë Ramën sa më shpejt, mua s’ma...

Fatos Lubonja thirrje shqiptarëve: Ta rrëzojmë Ramën sa më shpejt, mua s’ma mbush mendjen as Merkel dhe as Macron

Fatos Lubonja thotë se Edi Rama duhet rrëzuar sa më shpejt, duke i bërë thirrje shqiptarëve që të ngrihen për të larguar këtë qeverisje.

Duke folur ne emisionin “Studio e Hapur”, Lubonja tregon se atij nuk ja mbush dot mendjen as kancelarja Angela Merkel dhe as presidenti francez Emanuel Macron.

S’ka Merkel dhe Macron s’ka njeri që mua më mbush mendjen. 

Është antishqiptare t’i japësh frymëmarrje kësaj qeverie, të cilën duhet ta rrëzojmë sa më shpejt.

Ky kryeministër arrogant duhet ndaluar. 

Si mund t’i japësh këtij frymëmarrje, hapësira akoma, do jetë vonë nëse nuk marrim masa që tani”, thotë Lubonja.(TemA)