Ballina Teknologji GOOGLE SJELL NJË MËNYRË MË TË MIRË PËR KËRKIMIN E FILMAVE

GOOGLE SJELL NJË MËNYRË MË TË MIRË PËR KËRKIMIN E FILMAVE

Google solli një funksion të ri i cili do t’ju ndihmojë të planifikoni më mirë natën tuaj të filmave. Ndërsa kompania ka mbështetur shfaqjen e shfaqjeve të filmave në rezultatet e kërkimit të Google pas mbylljes së faqes së saj të filmit të pavarur në vitin 2016, ky përditësim do t’ju ndihmojë të kufizoni mundësitë tuaja në mënyrë më efikase, në sajë të shtesave të filtrave drop-down të ndërfaqes “Movies Showtimes” që shfaqet në krye të rezultateve të kërkimit të Google.

Pasi të keni kryer një kërkim për “shfaqjet” dhe të jeni drejtuar në ekranin e Filmave të Google si zakonisht, do të vëreni një grup të ri të filtrave drop-down në krye. Ju mund t’i përdorni këto për të filtruar filma pranë jush nga një numër faktorësh, duke përfshirë llojin e ekranit (p.sh. 3D ose IMAX), zhanrin e filmit, vlerësimet, rezultatet kritike, gjuhën etj. Në këtë mënyrë ju mund të klikoni disa butona për të bërë një kërkesë shumë specifike.

Sapo të aplikohen filtrat, do të shfaqen të gjitha rezultatet e përputhshme që plotësojnë kriteret tuaja. Kur të jeni gati për të zgjedhur , mund të klikoni tek shfaqja për të cilën dëshironi të blini biletën tuaj duke përdorur Fandango, MovieTickets.com, AMC Theatre ose Atom Tickets. Përveç filtrave të shikimit të filmave, gjithashtu mund të klikoni në skedarin “Teatrot” për të parë se çfarë po luhet në teatrot tuaja të preferuara, që përputhet gjithashtu me kërkesat tuaja.

Google thotë se përditësimi është duke u përdorur në aplikacionin Google Search në Android në SHBA dhe Indi në gjuhën Hindi dhe Angleze, si dhe në kërkimin në celular në shfletues, dhe së shpejti, në aplikacionin Google Search për iOS. /PCWorld Albanian/

@tn.lajmelokale
@tetovanews