Ballina Bota Helmimi i spiunit rus: Sergei Skripal po përmirësohet me shpejtësi

Helmimi i spiunit rus: Sergei Skripal po përmirësohet me shpejtësi

Ish-spiuni rus Sergi Skripal nuk është më në gjendje kritike pasi helmimit me një agjent nervor, njoftoi në mesditë BBC, duke cituar mjekët.

Personeli i spitalit të distriktit Salisbury në Britani njoftoi se z. Skripal po reagonte mirë ndaj kurimit dhe se përmirësohej me shpejtësi.

Z. Skripal, 66 vjeç dhe vajza e tij Yulia, 33 vjeçe, ndodhen në spital prej më shumë se një muaji pasi u gjetën pa ndjenja në një stol në Salisbury.

Ata ishin helmuar me një lëndë toksike të grupit Noviçok.

BBC ëhstë duke e përditësuar këtë lajm hap pas hapi./SYRI.NET/

@tn.lajmelokale
@tetovanews