Ballina Aktualitet Lajme Ja emri final i Maqedonisë, pritet zyrtarizmi i marrëveshjes

Ja emri final i Maqedonisë, pritet zyrtarizmi i marrëveshjes

Maqedonia e Epërme ose në anglisht Upper Macedonia do të jetë emri final që do të finalizohet në marrëveshjen e së enjtes në Ohër në takimin midis ministrave të jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kotzias dhe Nikolla Dimitrov, shkruan Radio Evropa e Lirë.

Name: Upper Macedonia
Language: Macedonian* (në shënim do të shkruhet se gjuha i takon grupit të gjuhës sllave)Nationality: Upper Macedonia.

Zyrtarisht autoritetet shtetërore të Maqedonisë nuk kanë konfirmuar apo komentuar takimin mes Kotzias dhe Zaev.

@tn.lajmelokale
@tetovanews