Ballina Bota Kili goditet nga një tërmet prej 6.2 ballësh

Kili goditet nga një tërmet prej 6.2 ballësh

Shteti i Amerikës Jugore, Kili, është goditur nga një tërmet prej 6.2 ballësh sipas Rihterit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qendra e Hulumtimeve Gjeologjike të SHBA-ve (USGS) njoftoi se tërmeti preh 6.2 ballësh dhe thellësi prej 76 kilometrash është regjistruar 54 kilometra larg qytetit Ovalle të rajonit Coquimbo.

Në vend nuk ka paralajmërime për cunami, ndërsa nuk dihet ende vallë ka viktima nga tërmeti.

Artikulli paraprakDobitë e biçikletës
Artikulli tjetërPërplasja Turqi-Greqi, ushtarët grekë hapin zjarr kundër një helikopteri turk