Ballina Aktualitet Kosovë Kosova hap zyrë diplomatike në Athinë?!

Kosova hap zyrë diplomatike në Athinë?!

Greqia është një prej pesë vendeve të Evropës që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.
Por që në Athinë, mediat shkruajnë se Kosova do të hapë zyrë diplomatike.

Politika.rs, raporton për diçka të tilla në prag të vizitës së ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kocias, në Serbi.

Kocias me synimin për ndërmjetësim mes Prishtinës dhe Beogradit, e sheh si benefit diplomatik hapjen e zyrës së Kosovës në Athinë.

Zyra e Kosovës në Athinë, raportohet se do të jetë temë e diskutimin të vizitës së Kocijas me zyrtarët serbë./am/

@tn.lajmelokale
@tetovanews