Ballina Aktualitet Lajme Kryemadhi: Nuk ka të ardhme me një njeri me probleme mendore

Kryemadhi: Nuk ka të ardhme me një njeri me probleme mendore

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi kërkon që të merren masa dhe ndaj ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati.

Ajo tha para mediave se “çdo shqiptar nuk beson se mund të ketë të ardhme për një njeri që ka probleme mendore”.

“Ai në radhë të parë, jo po ta arrestojë Fatmir Xhafa tani se shkeli rregullat e qarkullimit rrugor se i fusin në burg shqiptarët për një rrip sigurimi që nuk vendosin, për një çati që duan të rregullojnë se po ju shembet dhe nuk fusin trafikantët e kriminelët. Kanë arrestuar atje 11 kuksianët dhe i kanë lënë në burg, për atë që ai kërkoi falje.

Kjo është shëmtira e Gramoz Ruçit dhe Edi Ramës. Për çdo shqiptar që beson se mund të ketë të ardhme për një njeri që ka probleme mendore.

Përjashtojnë të tjerët, po jo Ditmir Bushatin që goditi”, tha Kryemadhi. /TCH/

Artikulli paraprakProfilet nga Maqedonia në Facebook nën vëzhgim – ata që abuzojnë me rrjetin do të përballen me sanksione
Artikulli tjetërPërbërësit natyralë që u bëjnë mirë flokëve