Ballina Aktualitet Lajme Liderët rajonalë takohen sot në Shkup

Liderët rajonalë takohen sot në Shkup

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk, me rastin e takimit të liderëve të Procesit Bërdo – Brioni paguan një vizitë pune në vend.

Në kuadër të vizitës, Tusk me një delegacion të lartë të BE do të takohet me Presidentin e Qeverisë Zoran Zaev dhe një delegacion qeveritar.

Në orën 10, në rrafshin para Qeverisë do të organizohet një pritje zyrtare e delegacionit të nivelit të lartë të BE, i udhëhequr nga Presidenti Tusk.

Kryeministri Zoran Zaev dhe Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do takim zyrtarisht tete-a-tete pasuar nga një takim bilateral në mes të delegacioneve të qeverisë dhe Këshillit Evropian./shn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews