Ballina Bota Momenti i tmerrshëm kur izraelitët vrasin me snajper një palestinez (VIDEO)

Momenti i tmerrshëm kur izraelitët vrasin me snajper një palestinez (VIDEO)

Videoja e postuar në media dhe në rrjete sociale ka ngjallur reagime nga të gjithë. Në pamje duken shumë palestinezë që protestonin në Rripin e Gazës ndaj izraelitëve dhe pas disa momentesh vrapimi për tu larguar nga plumbat.

Abdel Fattah Abd al-Nabi u qëllua me snajper mbrapa kokës dhe vdiq në vend.

Ushtria e Izraelit u mundua të arsyetojë këtë që ndodhi duke thënë që viktima i përkiste organizatës terroriste palestineze Hamas, pretendim që u hodh poshtë nga familja e viktimës.

@tn.lajmelokale
@tetovanews