Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Natë e frikshme në Оhër, cikloni Aleksej pushton rrugët dhe trotuaret e...

Natë e frikshme në Оhër, cikloni Aleksej pushton rrugët dhe trotuaret e qytetit (VIDEO)

Ciklon Aleksej në orët e mbrëmjes është bërë edhe më kërcënues për qytetin e Ohrit. Rrugët dhe trotuaret e qytetit janë plotësisht nën ujë nga dallgët e mëdhaja që vijnë nga liqeni. Qyteti i  Ohrit sonte i ngjan Venecias dhe kjo është regjistruar edhe nga kamerat e televizionit Alsat M. Lëvizja në një nga rrugët në qendër të qytetit është e pamundur. Banorët ankohen se situata po bëhet edhe më kritike. Ata nuk e dinë se si do ta kalojnë natën nëse stuhia vazhdon me këtë intensitet.

Qyteti i  Ohrit sonte i ngjan Venecias dhe kjo është regjistruar edhe nga kamerat e televizionit Alsat M. Lëvizja në një nga rrugët në qendër të qytetit është e pamundur. Banorët ankohen se situata po bëhet edhe më kritike. Ata nuk e dinë se si do ta kalojnë natën nëse stuhia vazhdon me këtë intensitet.

Artikulli paraprakNjihuni me gruan që shërben gjak kobre në rrugët e Xhakartës (VIDEO)
Artikulli tjetërErdogan kërcënon Haradinajn: Karriera jote do të marrë fund, vëllezërit e mi kosovarë nuk i japin kredibilitet një kryeministri si ti (VIDEO me titra shqip)