Ballina Aktualitet Lajme Nuk bie ministri i shumëpërfolur i BDI-së, flet deputeti Ismaili (VIDEO)

Nuk bie ministri i shumëpërfolur i BDI-së, flet deputeti Ismaili (VIDEO)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi edhe pse u fol si emri i mundshëm që do të ndërrohet me rikonstruimin e Qeverisë, ai do të ngelet në këtë post. Këtë e ka theksuar deputeti i BDI-së, Rexhail Ismaili gjatë debatit në “Click Plus” në TV21. Sipas tij, Bekteshi është një kuadër i ri që po dëshmon me punën e tij dhe aktivitetet intensive.

Kreshnik Bekteshi së fundi u përfol si ministri më harxhues në Qeveri, duke qenë në shënjestër të mediave. (INA)

Artikulli paraprakSerbia sërish lobim kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol
Artikulli tjetërNë Maqedoni mbi 7300 vende të lira pune