Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Parashikohet që moti sot të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, por edhe i ngrohtë. Herë pas here pritet të ketë të reshura të dobëta shiu.

Pasdite pritet që përpos të reshurave të shiut, të ketë edhe bubullima e vetëtima.

Do të fryjë erë e lehtë në drejtimin jugor, që gjatë pasditës dhe mbrëmjes do të ndërrojë drejtimin në atë veriperëndimor., ndërsa temperatura ditore parashikohet të lëvizë nga 18°C e deri më 24°C./shn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews