Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot pritet të jetë kryesisht me diell. Priten vranësira gjatë pasditës, kryesisht në perëndim dhe jug të vendit. Nuk p;rjashtohen as të reshurat lokale shiut dhe vetëtimat.

Temperatura do të lëvizë nga 4°C e deri më 12°C, në mëngjes, si edhe nga 20°C e deri më 27°C, gjatë ditës.

Pritet të fryjë erë e lehtë në drejtimin jugor, që do të forcohet paksa në veriperëndim.