Ballina Bota Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut.

Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët me sukses ka përfunduar kur janë shkatërruar laboratorët që prodhonin armët kimike.

Pentagoni ka bërë të ditur se 100 raketa kanë goditur bazën ushtarake në Homs dhe qendrën e laboratorëve në Barzeh, afër Damaskut./kk/

Artikulli paraprakSHEQERINSKA: NËSE KA KONSENSUS POLITIK, DO TË KETË NJË NJËSI ZGJEDHORE
Artikulli tjetërMjaft më me ilaçe! Ja si ta kuroni diabetin…