Ballina Aktualitet Kosovë Thaçi, Haradinaj dhe Veseli sot në Koshare për homazhe

Thaçi, Haradinaj dhe Veseli sot në Koshare për homazhe

Sot mbahet manifestimi tradicional, “Ditët e Shqipes” për nder të Betejës së Koshares.

Për nder të kësaj dite, atje kanë paralajmëruar se do të shkojnë presidenti, Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe kryetari i kuvendit, Kadri Veseli, njofton Klan Kosova.

Pas homazheve që do të bëjnë tre krerët shtetërorë, nga ora 12:00 do të nisë tubimi përkujtimor për nder të Betejës së Koshares.

Artikulli paraprakShqipëri, bëhet hi nga zjarri një makinë në Fier
Artikulli tjetërParashikimi i motit