Ballina Aktualitet Kosovë Valdete Daka kryetare e KQZ-së edhe për shtatë vjet

Valdete Daka kryetare e KQZ-së edhe për shtatë vjet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka emëruar kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakën, edhe për një mandat.

“Deklaroj solemnisht se do t’i kryejë detyrat e mia si kryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në mënyrë të ndershme, besnike, të paanashme, profesionale dhe të ndërgjegjshme”, ka thënë Daka gjatë betimit të saj.

Mandati i kryetarit të KQZ-së është shtatëvjeçar që nga dita kur emërohet nga presidenti i vendit./am/

Artikulli paraprakKëto janë pikat kryesore të pajtimit në mes të Koresë së Veriut dhe Jugut
Artikulli tjetërZbulimet më të mëdha shkencore në historinë e njerëzimit!