Ballina Aktualitet Lajme Vazhdon gjykimi për lëndën “Treqind”

Vazhdon gjykimi për lëndën “Treqind”

Në Gjykatën penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Treqind”, çështje kjo në dorë të Prokurorisë Speciale Publike. Në këtë lëndë është i akuzuar Gjoko Popovski, ish-ndihmës ministër në MPB për furnizimin e 300 automjeteve për llogari të Minsitrisë së Punëve të Brendshme. Sipas aktit të akuzës , Popovski me tenderi ka qenë i manipuluar dhe i ka shkaktuar shteti një dëm prej 453.570 euro.

Prokuroria Speciale Publike pohon se Popovski tenderin për blerje dhe për mirëmbajtje të automjeteve ua ka dhënë ndërmarrjeve të cilët nuk kanë pasur një ofertë më të lirë por i ua ka dhënë ndërmarrjeve në interes të tij./am/

Artikulli paraprakKëtë javë takimi i ri Kocias-Dimitrov në Selanik
Artikulli tjetërGjobat e majme nuk ndalojnë shoferët në Tiranë të bëjnë ‘gara’