Ballina Bota Vjen reagimi i ashpër i Putinit pas bombardimeve në Siri

Vjen reagimi i ashpër i Putinit pas bombardimeve në Siri

Presidenti rus Vladimir Putin në një deklaratë për media, i ka quajtur sulmet ajrore të udhëhequr nga SHBA kundër Sirisë një “akt agresioni”.

Putin tha se Rusia do të thërrasë një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të diskutuar “veprimet agresive të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj”, shkruan The Guardian.

Rusia “në mënyrën më serioze dënon sulmin ndaj Sirisë, ku ushtarakët rusë po ndihmojnë qeverinë legjitime në luftën e saj me terrorizmin”, tha Putin, sipas njoftimeve të agjencive ruse të lajmeve/pe/

@tn.lajmelokale
@tetovanews