Ballina Aktualitet Lajme Xhezair Shaqiri: Nuk ka parti në Evropë që i janë vrarë më...

Xhezair Shaqiri: Nuk ka parti në Evropë që i janë vrarë më shumë aktivistë se BDI-së!

Bash hic ska lidhje BDI me incidente-“Rrej abuqe rrej…”.
2002 ne Reçicë ne selinë e BDI-së nisi luftë tanë ditën, ku u vra Avni Beqiri.
2002- 2003 u sulmua selia BDI-së ne Çair.

Vetem kthene memorjen mbrapa dhe numëroni sa incidente apo vrasje jan bërë prej aktivisteve të BDI-së mes veti, apo sa vrasje ndodhin afër selive të BDI-së- Me dhjetëra.
Nuk gjendet parti politike në Ballkan e EU që i jan vrarë aktivistë më shumë se BDI-së.

Dikush nga BDI-ja po prodhon apo nxit vrasje.
Ju kisha lut që të shënoni emrat e personave të cilët kanë bërë selfie me Ali A dhe sot janë të vrarë apo të burgosur.

Kujdes me selfie se ju kushtojn shtrenjtë.
Sa po më kujtohet mua janë të shumta viktimat.

Artikulli paraprakBisedë me një kuzhinier nga Sllatina e Tetovës (VIDEO)
Artikulli tjetërJa si ndodhi dhe pse ndodhi vrasja në Reçicë