Ballina Aktualitet Lajme 13 tërmete godasin Shqipërinë gjatë orëve të fundit

13 tërmete godasin Shqipërinë gjatë orëve të fundit

Shqipëria është goditur nga një sërë tërmetesh gjatë natës së shkuar. Sipas Institutit të Gjeoshkencave në Tiranë, janë regjistruar të paktën 14 tërmete me intensitet të ulët.

Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 03:15 minuta të mëngjesit të sotëm në Zhulat të Gjirokastrës me një magnitudë prej 2.6 ballë dhe thellësi 5 km.

Zona që ka regjistruar tërmete të shumta është fshati Vermik në Vlorë, në të cilin kanë ndodhur 8 tërmete të vegjël, ndërsa tre tërmete janë regjistruar në fshatin Bolenë në Dhërmi. Një tërmet është regjistruar në afërsi të kufirit me Greqinë.

Artikulli paraprakParashikimi i motit
Artikulli tjetërPutin pret me lule kancelaren Merkel në Sochi