Ballina Bota Alarm për bombë në Kiev, mbyllen stacione të metrove

Alarm për bombë në Kiev, mbyllen stacione të metrove

Pesë stacione nëntokësore të trenit janë mbyllur në Kiev të Ukrainës pas një paralajmërimi se mund të ketë bombë në prag të finales së Ligës së Kampionëve të UEFA-s që mbahet sot.

Ky lajm u bë i ditur nga operatori i metrove të kryeqytetit ukrainas.

“Stacionet janë mbyllur për udhëtaret dhe po bëhen kontrolle”, u tha në deklaratën e postuar në Twitter.

Ky njoftim vjen pasi mijëra fansa të Real Madrid dhe Liverpool janë mbledhur në Kiev për finalen e parë të UEFA-s që mbahet në Ukrainë.

Finalja, e cila do mbahet në Stadiumin Olimpik të NSC, do të fillojë në orën 9:45.

Kjo lojë, që është organizuar nga i njëjti stadium ku u mbajt finalja e Euro 2012, është një ngjarje e rrallë prestigjioze për Ukrainën e cila është ende në konflikt me separatistët e mbështetur nga Rusia, si dhe përballet me probleme të rënda ekonomike dhe të korrupsionit./rel/

Artikulli paraprakVMRO-DPMNE KËRKON DORËHEQJEN E SHTATË MINISTRAVE NGA LSDM DHE BDI
Artikulli tjetërEdi Rama tallet me protestën e opozitës