Ballina Argëtim Jetë & Stil Apple sjell iPhone SE të ri, me trup prej xhami dhe karikues...

Apple sjell iPhone SE të ri, me trup prej xhami dhe karikues pa tela?

Apple duket i vendosur për të zbuluar një iPhone të ri SE 2 së shpejti si një alternativë e përballueshme për modelet e fundit sikurse iPhone X dhe iPhone 8 – dhe specifikat e përditësuara duken të shkëlqyera.

SE 2 është shfaqur në internet në fotot e rrjedhura të cilat tregojnë se telefoni ka një përditësim të madh mbi iPhone SE që vjen në formën e një prapavije të xhamit. Ndërsa kjo duket e bukur nuk është vetëm për estetikë, pasi do të thotë gjithashtu se ky telefon i ri mund të ofrojë karikim pa kabllo.

Ndërsa kjo shtesë e re është pozitive, edhe disa mungesa të ndryshimeve mund tëdëshmojnë një fitore për Apple. Foleja e kufjeve që qëndron nga dizajni aktual i iPhone SE, për shembull dëshmon tradicionalen në botëkuptimin e kompanisë. Kjo u hodh poshtë në mënyrë kontroverse në brezin e iPhone 7 dhe mbeti larg në iPhone X dhe iPhone 8 më të fundit, prandaj është mirë të shihet se mbetet këtu.

Përndryshe fotot tregojnë një dizajn të stilit të iPhone SE, që do të thotë se ata që preferojnë një madhësi më të vogël të ekranit do të vazhdojnë të kënaqen nga Apple. Kjo përfshin një sensor me prekje ID, kamerën selfie dhe altoparlantin e vendosur në fund. Presin që të përmirësohen edhe organet me të paktën një procesor A10.

Ata që kërkojnë një ekran gjigant duhet të marrin një opsion prej 6.3 inç iPhone edhe nëse thashethemet e tjera dalin provojnë të jenë të sakta, shkruan tg.

Presim që Apple të zbulojë iPhone-in e ri X, iPhone XI, iPhone 9- çfarëdo emri – këtë vit dhe një iPhone të ri SE 2 gjithashtu.

Artikulli paraprakFacebook në krizë: Zuckerberg paralajmëron risinë e radhës
Artikulli tjetërZgjoheni natën qull në djersë? Trupi juaj po përpiqet t’ju paralajmërojë për këto sëmundje