Ballina Aktualitet Kosovë Daçiq: Serbia duhet të angazhojë lobistë për Kosovën

Daçiq: Serbia duhet të angazhojë lobistë për Kosovën

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha se Serbia duhet sa më shpejt të jetë e mundur duhet të angazhojë lobist për të mbrojtur interesat e Serbisë në zgjidhjen e problemit të Kosovës.

“Qëllimi duhet të jetë qasja në vendimmarrësit, posaçërisht te Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump, në mënyrë që të ketë mbështetjen e tyre për një zgjidhje të përhershme për Kosovën”. tha ai për Blicin serb, transmeton Klan Kosova.

Ai tha se tani 173 vende e kanë nënshkruar kontratën e lobimit me agjencitë amerikane dhe se është e qartë se në kohët moderne vendi funksionon në këtë mënyrë.

“Çështja është se e gjithë kjo është transparente, dhe i kam thënë Aleksandar Vuçiqit se ishte një gabim nuk kemi dikë për të lobuar për ne”, ka deklaruar ai, transmeton Klan Kosova.

Artikulli paraprakVULLKANI KILAUEA NË HAWAII, DALIN FLAKË ME NGJYRË TË KALTËR
Artikulli tjetërKënaqësia dhe dobitë e të ngjiturit në mal me biçikletë