Ballina Bota Deutsche Bank do të shkurtojë mbi 7000 vende pune

Deutsche Bank do të shkurtojë mbi 7000 vende pune

Deutsche Bank ka deklaruar se do të shkurtojë më shumë se 7 mijë vende pune, pasi përpjekjet më të mëdha të huadhënies të Gjermanisë do të kthehen në fitim.

Pas një rishikimi të biznesit, numri i vendeve të punës në tregun e shitjeve dhe tregtimit të aksioneve të Deutsche Bank është duke u ulur me një të katërtën, shkruan BBC.

Banka, e cila punëson 8500 persona në Britaninë e Madhe, nuk sqaroi se kush vende pune do të preken nga shkurtimet.

Deutsche Bank punëson rreth 66 mijë persona në Evropë, duke përfshirë 42 mijë në Gjermani, 21 mijë në Azi dhe mbi rreth 10 mijë në Amerikën e Veriut./am/

Artikulli paraprakÇfarë është aflatoksina?
Artikulli tjetërSali Berisha paralajmëron trazira: Të shtunën ia tregojmë vendin Edi Ramës